1200 متر باغ ویلا استخردار ، شهریار
قیمت: 1.5 میلیارد
شهریار ، فردوسیه
612
فروش 1250 متر باغ ویلا لاکچری شهریار
قیمت: 2.5 میلیارد
شهریار
546
تاریخ خبر 1396/04/25

0-100 احداث باغ ویلا (2 )

0-100 احداث باغ ویلا (2 )

املاک حکمت به روزترین املاک در منطقه شهریار و کرج شما را به مطالعه مقاله زیر دعوت میکند :

 

اگر شما هم مثل بسیاری از مراجعه کنندگان ما خودتان تمایل به ساخت و ساز دارید و می خواهید باغ خودتان را طبق اصولی شخصی به صورت باغ ویلا بسازید سری مقالات " 0 تا 100 احداث باغ ویلا " را مطالعه فرمائید ، مقالات علمی با منابع معتبر همراه با نقشه مناسب برای معمارین دانشجویان و افرادی ک تمایل به ساخت دارند .

 

استخرهای شنای باغ

 

جای مناسب برای استخر باغ باید در برابر باد حفاظ داشته باشد و از آشپزخانه و اتاق نشیمن دیده شود ( تا امکان نظارت بر کودکان مهیا باشد ) . نباید درخت برگ ریز یا بوته ای در نزدیکی استخر وجود داشته باشد و در اطراف استخر باید مسیر قدم زدن وجود داشته باشد تا از افتادن علف و غیره در آب جلوگیری شود . در واقع ، عرض و طول استخر نباید کمتر از 2/25 متر باشد و بر اساس خط طول حرکت شنا 1/50 متر به علاوه طول بده باشد ( مثلا چهار حرکت شنا مساوی 8 متر است ) . عمق استاندارد آب معمولا بر اساس میانگین ارتفاع آب تا زیر چانه افراد بزرگسال است . تفاوت میان عمق کلی استخر و عمق آب به نوع سیستم جمع کردن آب بستگی دارد .

به خاطر هزینه و سیستم گردش آب باید شکل استخر تا حدممکن ساده باشد .در نوع استاندارد طراحی استخر از یک سطح سیل بندی شده روی یک ساختار نگهدارنده از جنس آجر ، بتن ، فولاد( مخصوصا برای استخرهای روی زمین )و یا از جنس خاک استفاده می شود . استخرهای پلس استری ( که به ندرت در کارخانه ساخته می شوند و بیشتر از قطعات پیش ساخته ، ساخته می شوند ) معمولا قابلیت اتکای مستقیم ندارند بنابراین یک لایه بتنی شیب دار مورد نیاز است . استخرهای بتن پاشی شده یا بتن ریختگی باید آب بندی شوند . سطح استخر معمولا از جنس کاشی های سرامیکی یا موزائیک شیشه ای است که با این وجود گاهی این سطوح را رنگ می زنند ( رزین کلرین ، رنگ های سیمانی ) . باید آب استخر را تمیز نگه داشت و معمولا این کار را فیلترها و سیستم های گردش آب انجام می دهند با افزودن یک سیستم تنظیم شده ی جریان آب مخالف ، بدون هزینه مازاد فضای شنا را افزایش داد .فاکتورهای دیگری که باید در نظر گرفته شوند موارد ایمنی کودک و ممانعت از یخ زدگی آب می باشند .نمونه های 1-4 : خانه روی یک شیب که داری استخری است که از طبقه پائین یا پله های بیرونی می توان به آن رسید .نمونه های 6-8 : استخر از سونا و اتاق خواب فاصله کمی دارد و در همان سطحی است که اتاق نشیمن در آن واقع شده است.

 

 

 

استخرهای شنای خصوصی

 

جَو فاکتور مهمی برای لذت بردن از استخرهای سرپوشیده است . بنابراین باید استخرها با نور طبیعی به اندازه کافی روشن شوند . جای مناسب برای استخر ، در پشت خانه است تا مشرف بر باغ باشد . اگر پانل های دیوار و یا سقف ، کشویی و یا قابل جابجایی باشند می توان هنگامیکه هوا مساعد است احساس خوب بودن در استخر در هوای ازاد را فراهم نمود . اگر چه این امر مطلوب است اما گاهی مشکلاتی هم در رابطه با پل های حرارتی به بار می آورد . دسترسی به استخر می تواند از اتاق نشیمن باشد و یا از اتاق خواب  صاحبخانه ( که موجب می شود برای دوش گرفتن یا عوض کردن لباس از حمام استفاده کرد ) و باید دارای یک مسیر پیاده روی هم باشد تا عفونتی پیش نیاید .شرایط استاندارد برای استخرهای سرپوشیده این موارد می باشد : آب 26-27 درجه سانتی گراد ، 30-31 درجه سانتی گراد  و رطوب نسبی 60-70 %  حداکثر سرعت گردش هوا 0.25m/s .

 

 

تجهیزات :

 

تجهیزاتی که برای استخر لازم می باشند شامل این مواردهستند : گندزدائی آب و دستگاه تصفیه ، سیستم استریلیزه کردن پیمانه ، زانویی سرریز آب ( تقریبا سه متر مکعب ) ، کاهنده سختی آب ( از سختی آب 7dh درجه) و واحد ضد عفونی کننده پا ( به ویژه اگر اطراف استخر کف پوش وجود دارد )  ؛ گرم کردن می تواند با با رادیاتور ،انتقال دهنده های گرما یا گرم سازی هوا - که با سیستم تهویه ترکیب می شوند - و یا احتمالا با یک واحد جذب انرژی خورشید انجام شود . گرم کردن زیر کف آسایش بیشتری فراهم می سازد اما فقط وقتی ارزش دارد که  k  عایق کف بالاتر از 0.7 باشد و با دمای هوای سالن کمتر از 29 درجه سانتی گراد باشد . ذخیره کردن انرژی با استفاده از پمپ های حرارتی و یا بازیافت تبادل حرارت در سیستم تهویه یا پوشاندن استخر ( درهای کرکره ای ، یا پوشاندن مکان فقط در جایی که دمای سالن زیر 29 درجه سانتی گراد باشد ) یا با افزایش دما هوا وقتی از استخر استفاده نمی شود امکان پذیر است ذخیره کردن انرژی تا 30 % امکان پذیر می باشند .

 

 

سری مقالات " 0 تا 100 احداث باغ ویلا " برای علاقه مندان به کار ساخت و ساز .

 

بخش اول : http://www.amlakhekmat.com/news/64

بخش دوم :

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

-

1397/01/12

" ریشه 13 بدر چیست رسوم سیزده بدر چیست معنی واژه ی 13 بدر چیست "

-

1397/01/07

" نوروز باشید که ایام شمائید ... "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017