2100 متر باغ ویلا شهرکی در تیسفون شهریار
قیمت: 5/7 میلیارد
شهریار ، تیسفون
620
1200 متر باغ ویلا استخردار ، شهریار
قیمت: 1.5 میلیارد
شهریار ، فردوسیه
612
تاریخ خبر 1396/04/19

0 تا 100 احداث باغ ویلا ( 1 )

0 تا 100 احداث باغ ویلا ( 1 )

در این مقاله قصد بر این است تا شما عزیزان را با اصول اساسی و علمی ساخت باغ ویلا آشنا سازیم ، این مقاله برای خریداران ، کاسبین و دانشجویان گرامی بسیار مناسب می باشد ، لطفا دیدگاهای خود را از طریق صفحه تماس با ما به اشتراک بگذارید .

 

 

باغ  شیوه کاشت :

 

کیفیت خاک و جهت قرار گرفتن ، دو عامل مهم برای کاشت گیاهان بالا رونده به شمار می روند ، علاوه بر این ، باید بلندی رشد گیاه را هم در نظر گرفت . گیاهانی که روی دیوار خانه رشد می کنند به بخش های کمکی برای بالا رفتن نیاز دارند .برای لوبیا ، هر گیاه به چوب بست بالا رونده نیاز دارد ، برای دو ردیف گیاه ، روش چادر ( تنت ) بهترین روش است . روش چادر سرخپوست (ویگوام ) برای پرورش گیاهانی که در طشتک و تاغار می رویند ، مناسب است ، ترکه هایی که در طول شاخه دادن جمع می شوند را - همانند شبکه سیمی محکم و یا یک توری سیمی دو بخشی - می توان به عنوان بخش کمکی برای بالا رفتن لوبیا بکار برد ، توری سیمی برای محافظت از بذرها و نهال ها در برابر پرندگان نیز مفید است .

 

بسترهای بلند و کوپه ای :
 

بسترهای بلند و کوپه ای برای پرورش سبزیجات در باغ مناسب می باشند ، به سرعت می توان از این بسترها محصول را برداشت نمود و میزان ثمردهی در این بسترها بالاست . مهمترین فاکتورها برای ساختن یک بستر کپه ای ، ساخت درست و جهت شمال - جنوب است . اگر چه ساخت بسترهای کپه ای به کمی زحمت نیاز دارد اما سالها می توان از آنها استفاده کرد ، به طور کلی ، عرض یک یک بستر کپه ای تقریبا 1/50 متر و طول آن 4 متر است و با یک شیلنگ آب پاش و یا آبیاری قطره ای آبیاری می شود . بهترین کار این است که در فصل پائیز که بیشتر  بقایای  باغ موجود هستند بسترها ساخته شوند . ثابت شده است که کاشت مختلط در بسترهای بلند و گپه ای خوب است .بستر بلند یک نوع بستر کپه ای است که همان ساختار را دارد اما قاعدتا ، یک پشته کود آلی است که یک چارچوب مرزبندی شده دارد .به جای صفحات چوبی هر ماده سستی مناسب است و می تواند به کار برود ( مثلا کنده های پر شده ، قطعات چوبی یا دیوارهای سنگی ) گیاهان علاوه بر مزایای مواد غنی  بستر سازی ، از نور خورشید که بر دیوارهای کناری می تابد نیز بهره مند می شوند .اگر بسترها 600-800 میلی متر باشند دیگر هنگام کاشت بذر ، بسترسازی برای گیاه ، یا برداشت محصول نیازی به خم شدن نیست و این موجب می شود بسترهای بلند برای سالمندان و افرادی که روی صندلی چرخدار هستند مناسب باشند . بسترهای بلند ، ثمر بسیاری می دهند زیرا پر از لایه های مواد ارگانیک ( ریشه درختان در ته ، سپس شاخه ، سپس ترکه های شکسته تا کود آلی پوسیده در بالا ) هستند .

 

 

 

گلخـــانــه :

 

تهویه گلخانه باید طوری تنظیم شود که وقتی کاملا هوا عوض می شود بتوان دمای درون را در حد دمای بیرون نگه داشت . به همین دلیل لازم است که 20 % از فضای بام شامل یک نوار تهویه یا پنجره هایی که بتوانند به طور مستقل باز شوند ، باشد . یک منبع کافی از هوای تازه نیز باید تأمین شود .اگر در بیرون به اندازه کافی سایه طبیعی وجود نداشته باشد ممکن است لازم باشد پرده هایی برای آفتاب نصب شوند تا در طول تابش افتاب ، شرایط دمایی حفظ شود . می توان پرده ها را در داخل و یا خارج از گلخانه نصب کرد . اگر چه پرده های داخل مقرون به صرفه ترند اما پرده های خارج مفید ترند به ویژه اگر بین پرده ها و شیشه فاصله فاصله کافی وجود داشته باشد .

 

 

باغ : درختان و پرچین ها :

 

در خاک حاصلخیز ( به خاطر لایه های مختلفی که گونه های مختلف در آن زندگی می کنند ) زندگی بسیار ی وجود دارد ریشه درختان می توانند تا لایه های سنگی خاک نفوذ پیدا کنند و شکل شبکه ریشه های زیرزمین معمولا شبیه تصویر آیینه وار شاخه های درخت است .معمولا ترجیح داده می شود از شکل فتجان برای استفاده از درختان کاشته شده استفاده شود . این درختان ، دارای مراکز باز هستند که شاخه ها از آن مراکز طوری به سوی بیرون رشد می کنند که نور بتواند به نوک درخت نفوذ  پیدا کند . شاخه های کناری کوتاه نگه داشته می شوند تا به خاطر سنگینی میوه و یا برف ، نشکنند . بهترین زمان برای کاشت درختان میوه ، اواخر پائیز ( در مناطقی که فصل یخبندان زود آغاز می شود اکتبر و در مناطق معتدل تر ، نوامبر ) مناسب است . نقاط قلمبه زنی ( که به آسانی به صورت یک برآمدگی در انتهای ساقه قابل تشخیص هستند ) باید همیشه بالای سطح خاک باشند . تیرهای نگهدارنده باید یک وجب از تنه فاصله داشته باشند و باید برای اینکه در آفتاب از بین نروند رو به جنوب باشند .هنگام کار گذاشتن پرچین ها ، باید فاصله درست از زمین مجاور حفظ شود : برای پرچین هایی که 1/2 متر بلند هستند 0/25 برای پرچین هایی که 2 متر بلند هستند 0/5 متر و برای پرچین های بلندتر از 2 متر ، 0/75 متر مناسب است . پزچین ها برای داشتن خلوت در باغ خود و همچنین محافظت در برابر سر و صدا و غبار مطلوب می باشند . پرچین ها موجب کاهش سرعت باد می شوند و تشکیل شبنم را افزایش می دهند ، گرما را تنظیم می کنند و مانع از فرسایش خاک می شوند . پرچین های کپه ای ( که به پرچین های فوری نیز معروفند ) در مناطق ساحلی به عنوان بادشکن می روند .

 

 

با ما بروز باشید

منبع : کتاب نویفرت

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

-

1397/01/12

" ریشه 13 بدر چیست رسوم سیزده بدر چیست معنی واژه ی 13 بدر چیست "

-

1397/01/07

" نوروز باشید که ایام شمائید ... "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017