2100 متر باغ ویلا شهرکی در تیسفون شهریار
قیمت: 5/7 میلیارد
شهریار ، تیسفون
620
1200 متر باغ ویلا استخردار ، شهریار
قیمت: 1.5 میلیارد
شهریار ، فردوسیه
612
تاریخ خبر 1396/04/06

زیباترین باغ های تهران را ببینید

زیباترین باغ های تهران را ببینید

کشور زیبای ما ایران دارای مناطق بسیار شگرف و مناظر دیدنی بسیاری است ، برای آشنایی با تعدادی از باغات تهران با ما همراه باشید ، املاک حکمت برند برتر باغ ویلا در غرب استان تهران ( شهریار) می باشد .

 

با ما همراه باشید .

باغ گیاهشناسی ملی :

باغ گیاهشناسی مکانی ارزشمند برای نگهداری گونه های در حال انقراض و ذخیره ژنتیکی بسیار ارزشمندی از گیاهان می باشد ، این باغ نقش بسیار ارزشمندی در تحقیقات و پژوهش ها در زمینه علوم گیاهی و باغبانی می باشد ، این باغ آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها را بر عهده دارد .باغ گیاهشناسی ملی ایران به وسعت 145 هکتار در دامنه جنوبی رشته کوه البرز مرکزی در اراضی چیتگر ، در شمال غربی تهران و در عرض جرافیایی 35 درجه و 41 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 51 درجه و 19 دقیقه شرقی در ارتفاع 1320 متری از سطح دریا با شیب اصلی 2/6 درصد واقع گردیده است . این باغ یکی از مناظر بکر گردشگری در تهران می باشد ، اگر برای یک تفریح 4 فصل در طبیعت آماده هستید ، کافی است به این باغ سر بزنید تا بهترین تفریح طبیعتیتون رو رقم بزنید .

 

باغ موزه نگارستان :

باغ نگارستان بین سال های 1222-1228 ه.ق به فرمان فتحعلی شاه قاجر ساخته شد ، هدف از ایجاداین باغ ایجاد یک مرکز ییلاقی حکومتی خارج از تهران بود. دلیل نامگذاری این باغ به " نگارستان " وجود نقش و نگارهای بسیار در این باغ می باشد .در این قصر باغ عمارت های باشکوهی مثل دلگشا ، تالار سلام ، تالار قلمدان و چندین حوضخانه بر پا گردیده بود .باغ نگارستان با شمارهء 2082 در زمرهء آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

 

باغ فردوس :

 باغ فردوس محله ای از شمیران که در نزدیکی خیابان ولیعصر و میدان تجریش واقع شده است . اکنون موزه سینمای ایران در این آدرس واقع شده است ، در سال 1264 به دستور محمد شاه قاجار قصری برای وی در نزدیکی تجریش ساخته شد ، اما همزمان با بیماری و مرگ او این قصر نیمه تمام ماند و وی در همان قصر نیمه تمام از دنیا رفت ، همزمان با ساخت قصر محمدیه درباریان نزدیک به او نیز در همان حوالی اقدام به احداث باغ یا امارت ییلاقی کردند ، از جمله حسینعلی خان باغی احداث کرد که به باغ فردوس مشهور شد .در سال ۱۳۵۰ ساختمان موجود در باغ به مرکز فرهنگی و هنری و نمایشگاهی بدل شد و پس از انقلاب نیز در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. مساحت باغ فردوس ۲۰۰۰۰ متر مربع و طول آن ۲۸۰ متر و شیب آن از شمال غربی به جنوب شرقی است. هم‌چنین، دکتر محمود افشار یزدی در سال ۱۳۱۶، قسمتی از باغ و ساختمان اندرونی را که حدود ۶۰۰۰ متر مربع بود، خرید و به تدریج با خریدن قطعات اطراف، مساحت باغ را به ۱۲۰۰۰ متر مربع رسانید. سپس در سال ۱۳۳۷، باغ و ساختمان‌های داخل آن را وقف امور فرهنگی کرد؛ از جمله در سال ۱۳۵۲ قسمتی از آن برای استقرار مؤسسه لغت نامه دهخدا و مؤسسه باستان‌شناسی به دانشگاه تهران واگذار شد که هم‌چنان دایر است .

 

یکی از بهترین مراکز دیدنی قطعا باغ فردوس می باشد ، حتما برای دیدن این باغ زیبا وقت بگذارید .

 

اختصاصی املاک حکمت

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

-

1397/01/12

" ریشه 13 بدر چیست رسوم سیزده بدر چیست معنی واژه ی 13 بدر چیست "

-

1397/01/07

" نوروز باشید که ایام شمائید ... "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017