باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/04/06

زیباترین باغ های تهران را ببینید

زیباترین باغ های تهران را ببینید

کشور زیبای ما ایران دارای مناطق بسیار شگرف و مناظر دیدنی بسیاری است ، برای آشنایی با تعدادی از باغات تهران با ما همراه باشید ، املاک حکمت برند برتر باغ ویلا در غرب استان تهران ( شهریار) می باشد .

 

با ما همراه باشید .

باغ گیاهشناسی ملی :

باغ گیاهشناسی مکانی ارزشمند برای نگهداری گونه های در حال انقراض و ذخیره ژنتیکی بسیار ارزشمندی از گیاهان می باشد ، این باغ نقش بسیار ارزشمندی در تحقیقات و پژوهش ها در زمینه علوم گیاهی و باغبانی می باشد ، این باغ آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها را بر عهده دارد .باغ گیاهشناسی ملی ایران به وسعت 145 هکتار در دامنه جنوبی رشته کوه البرز مرکزی در اراضی چیتگر ، در شمال غربی تهران و در عرض جرافیایی 35 درجه و 41 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 51 درجه و 19 دقیقه شرقی در ارتفاع 1320 متری از سطح دریا با شیب اصلی 2/6 درصد واقع گردیده است . این باغ یکی از مناظر بکر گردشگری در تهران می باشد ، اگر برای یک تفریح 4 فصل در طبیعت آماده هستید ، کافی است به این باغ سر بزنید تا بهترین تفریح طبیعتیتون رو رقم بزنید .

 

باغ موزه نگارستان :

باغ نگارستان بین سال های 1222-1228 ه.ق به فرمان فتحعلی شاه قاجر ساخته شد ، هدف از ایجاداین باغ ایجاد یک مرکز ییلاقی حکومتی خارج از تهران بود. دلیل نامگذاری این باغ به " نگارستان " وجود نقش و نگارهای بسیار در این باغ می باشد .در این قصر باغ عمارت های باشکوهی مثل دلگشا ، تالار سلام ، تالار قلمدان و چندین حوضخانه بر پا گردیده بود .باغ نگارستان با شمارهء 2082 در زمرهء آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

 

باغ فردوس :

 باغ فردوس محله ای از شمیران که در نزدیکی خیابان ولیعصر و میدان تجریش واقع شده است . اکنون موزه سینمای ایران در این آدرس واقع شده است ، در سال 1264 به دستور محمد شاه قاجار قصری برای وی در نزدیکی تجریش ساخته شد ، اما همزمان با بیماری و مرگ او این قصر نیمه تمام ماند و وی در همان قصر نیمه تمام از دنیا رفت ، همزمان با ساخت قصر محمدیه درباریان نزدیک به او نیز در همان حوالی اقدام به احداث باغ یا امارت ییلاقی کردند ، از جمله حسینعلی خان باغی احداث کرد که به باغ فردوس مشهور شد .در سال ۱۳۵۰ ساختمان موجود در باغ به مرکز فرهنگی و هنری و نمایشگاهی بدل شد و پس از انقلاب نیز در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. مساحت باغ فردوس ۲۰۰۰۰ متر مربع و طول آن ۲۸۰ متر و شیب آن از شمال غربی به جنوب شرقی است. هم‌چنین، دکتر محمود افشار یزدی در سال ۱۳۱۶، قسمتی از باغ و ساختمان اندرونی را که حدود ۶۰۰۰ متر مربع بود، خرید و به تدریج با خریدن قطعات اطراف، مساحت باغ را به ۱۲۰۰۰ متر مربع رسانید. سپس در سال ۱۳۳۷، باغ و ساختمان‌های داخل آن را وقف امور فرهنگی کرد؛ از جمله در سال ۱۳۵۲ قسمتی از آن برای استقرار مؤسسه لغت نامه دهخدا و مؤسسه باستان‌شناسی به دانشگاه تهران واگذار شد که هم‌چنان دایر است .

 

یکی از بهترین مراکز دیدنی قطعا باغ فردوس می باشد ، حتما برای دیدن این باغ زیبا وقت بگذارید .

 

اختصاصی املاک حکمت

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017