باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/03/23

هزینه ساخت ویلا چقدر است ؟

هزینه ساخت ویلا چقدر است ؟

به نام خدا

 

بسیاری از مشتریان بعد از مراجعه به دفتر املاک حکمت : اذعان دارند که خود تمایل برای ساخت ملک دارند و تمایل دارند با علایق و سلیقه شخصی خود ویلای خود را بسازند .

در این جا چند مسئله وجود دارد :

ما به عنوان مشاور به این افراد می گوئیم ملکی بگیرند که دارای 4 دیوار و مجوز ساخت بنا باشد تا بعدا به مشکل نخورند ، اما می توان به این افراد زمین یا باغ نیز پیشنهاد داد :

 برای ساخت 4 دیوار باید به شهرداری مبلغی بین 5 تا 10 میلیون تومان پرداخت کرد ، جدا از این برای احداث 4 دیوار با توجه به نوع مصالح و بسته به متراژ ویلا که ما در اینجا از 1000 متر به بالا متصور می شویم از 20 میلیون تومان به بالا باید هزینه کرد ؛ خوب تا اینجا ما زمین یا باغی با یک چهار دیوار داریم ، اگر این ملک دارای جواز ساخت باشد که کار راحت است اگر نباشد پیشنهاد می شود که ویلا ساخته شود و در آخر از شهرداری نامه عدم خلاف اتخاذ گردد .

می رویم سراغ داخل زمین یا باغ :

خب برای اینکه یک باغ ویلای شکیل و زیبا داشته باشیم باید نقشه و پِلَن خوبی داشته باشیم :

در ابتدا برای ساخت ویلا باید به فکر نوع ساخت باشید ، آیا تمایل به ساخت ویلا بالای 60 متر دارید یا خیر ؟

در این صورت آیا یک اتاق خواب می خواهید یا دو خواب ؟

نما را سنگ کار می کنید یا سیمان ؟

کف را سرامیک میکنید یا پارکت ؟

و ....

تمام این مولفه ها روی قیمت تاثیر دارد ولی می توان حدودی گفت یک ویلای نرمال 70 متری تقریبا 70 میلیون تومان هزینه خواهد داشت .

حال که ویلا را برآورده قیمت کردیم به سراغ محوطه آن می رویم برای ساخت محوطه طرح ها و کاشی های بسیاری موجود است ، از حدود 10 هزار تومان تا 20 هزار تومان می توانید برای محوطه سازی هزینه کنید .

اگر در فصل تابستان تمایل به آب تنی دارید حتما از ساخت استخر قافل نشوید ، استخر با توجه به ابعادی و مصالح و کاشی که انتخاب می کنید قیمت متغیری دارد ولی برای قیمت کف 20 میلیون تومان کفایت میکند ( کاشی کاری شده ).

حال که حدود قیمت ساخت ویلا را دانستید باید یادآوری کنیم که ویلایی که ساختید اشنعابی ندارد ؟!!!!

باید به فکر گرفتن انشعاب هم باشید ، هر انشعابی با توجه به شهرداری و مصافت آن تا ملک هزینه بر خواهد بود ولی در صورتی که در شهریار خرید کنید و انشعابات بالا سر ملک باشد بین 15میلیون تا 20 میلیون تومان میتوانید تمام انشعابات را داشته باشید .

* توجه : مقاله فوق حدالمقدور به صورت ساده تقریر شده است تا خواننده گرامی دچار سردرگمی و بازی با کلمات نشود .

 

اختصاصی از ادمین املاک حکمت

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017