باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1398/04/24

چگونه یک مشاور املاک حرفه ای را بشناسیم ؟

چگونه یک مشاور املاک حرفه ای را بشناسیم ؟

برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟

در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم که شما به عنوان خریدار باید به چه کسانی اعتماد کنید تا خریدی امن و مطمئن داشته باشید.

امروزه با وجود تلاش بسیار زیادی که افراد برای کسب و حفظ سرمایه انجام میدهند ، سودجویان و افراد غیر قابل اعتمادی نیز وجود دارند که اگر اطلاعات کافی در اختیار نداشته باشید ، میتوانند به راحتی شما را دچار ضرر کنند.

 

 

چرا باید از یک مشاور املاک در زمینه خرید و یا فروش کمک بگیرید؟

برای اینکه به اصطلاح آمیانه سرتان کلاه نرود باید تجربه کافی داشته باشید. این تجربه به آسانی بدست نمی آید. یک مشاور املاک حرفه ای روزانه با معاملات زیادی سروکار دارد و به عبارتی چم و خم کار را بیشتر از هر فرد دیگری میداند.

یک مشاور املاک مطمئن و مجاز ، وظیفه بررسی صحت اسناد و مدارک طرفین را دارد. این مدارک میتوانند دارای تبصره ها و نکات ریزی باشند که شما ممکن است از آن مطلع نباشید.

 

 

نکته بعدی ثبت معامله شما با کد رهگیری است. بر اساس مصوبه سال 87 هیئت دولت، مشاورین املاک باید عضو اتحادیه مشاورین املاک بوده و در هنگام انجام معاملات ، نقل و انتقالات را در سامانه سراسری معاملات مسکن وارد کرده و به شما یک کد رهگیری ارائه دهند. زمانی که معامله‌ شما در سامانه کد رهگیری ثبت می‌شود، تمام مشاورین املاک مجاز در سراسر کشور از معامله شدن آن ملک مطلع می‌شوند؛ بنابراین اگر مالک بخواهد کلاه‌برداری کند و ملک خود را علاوه بر شما به افراد دیگری نیز بفروشد یا اجاره دهد، سیستم به مشاور املاک هشدار می‌دهد.

 

زمانی که معامله‌ شما در سامانه کد رهگیری ثبت می‌شود، تمام مشاورین املاک مجاز در سراسر کشور از معامله شدن آن ملک مطلع می‌شوند؛ بنابراین اگر مالک بخواهد کلاه‌برداری کند و ملک خود را علاوه بر شما به افراد دیگری نیز بفروشد یا اجاره دهد، سیستم به مشاور املاک هشدار می‌دهد.

 

بنابراین با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت اگرچه با مراجعه به مشاورین املاک برای جوش دادن معامله باید کمی از جیبتان خرج کنید، اما این هزینه ارزشش را دارد.

تمام این موارد را فقط یک مشاور املاک مجاز میتواند در اختیار شما قرار دهد.

 

مشاورین املاک مجاز را چگونه بشناسیم؟

از پروانه کسب املاک مطمئن شوید. این امر به راحتی از طریق استعلام قابل استناد است.

بعد از ثبت معاملات کد رهگیری دریافت کنید .

تسلط مشاور املاک به اطلاعات ملک میتواند نشانگر حرفه ای بودن باشد.

 

املاک حکمت برند تخصصی در زمینه خرید و فروش باغ و باغ ویلا در غرب تهران ، از جمله املاکی است که عضو اتحادیه مشاورین بوده و پس از ثبت معامله ، کد رهگیری ملک را در اختیارتان قرار میدهد.

با اطمینان معامله کنید

"املاک حکمت"

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017