باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1397/06/08

امروز خرید کنیم یا فردا ؟

امروز خرید کنیم  یا فردا ؟

امروز خرید کنیم یا فردا ؟

 

با توجه به نوسانات قیمت در تمامی ورودی ها و خروجی ها بدیهی است که بالا رفتن قیمت مسکن لاجرم و ناگذیر است ، از این رو قصد داریم تا تبعات این افزایش قیمت را بازگو کنیم و جمع بندی کنیم که ایا خرید ملک در این برهه زمانی به صرفه هست یا خیر ؟با توجه به تحریم های که علیه صنعت و اقتصاد ایران اعمال شده است ، انتظار افزایش بی رویه مصالح ساختمانی کاملا بدیهی می باشد  ،  از این رو دلالان اقتصادی با توجه رانت هایی که در پست های دولتی دارند ، خبرهای افزایش متریال و مواد اولیه را زودتر دریافت می کنند و شروع به ایجاد حباب قیمت در کالاهای مصرفی سازندگان می نمایند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صحبتی با سازنده مطرح در امر باغ ویلا

با سازنده ای که در منطقه شهریار باغ ویلا سازی می کند وقتی صحبت می کردم ایشان اذعان داشتند تمامی مواد مصرفی 100 برابر افزایش قیمت داده اند و از این رو برای ساخت 1 متر مربع ویلا در برهه ی کنونی بیش از 1 میلیون تومان صرف خواهد شد با توجه به هزینه کارگر ، ارزش افزوده و .... بدون شک قیمت اعلامی برای سازه ی ساخته شده بالاتر از این ارقام خواهد بود .

 

صحبتی با کاسبان منطقه

 

با تنی چند از کاسبان منطقه که وارد بحث شدم ، اذعان داشتند که افزایش نرخ کنونی کاملا امری طبیعی است ، جرا که این تورم و افزایش نرخ سراسری است و اگر در بازار کنونی این افزایش قیمت اتفاق رخ نمیداد مالکین به صورت غیر برگشت پذیری ضرر می کردند .

 

اما با کمی جستجو در خبرها و کمی تجربه به صورت کارشناسی  این مسئله را واکاوی میکنیم :

متاسفانه در بازار افزایشی همیشه دلالانی وجود دارند که باعث ایجاد چند نرخی در بازار شده و به اتش افزایش قیمت هیزم می افزایند ، در بازار فعلی بدون شک نرخ ها دارای حباب بوده و هر قیمتی قابل قبول نیست ، قیمت های کارشناسی شده را از سازندگان و یا املاکان با تجربه درخواست نمائید ، در آخر باید بازگو کنیم با روند افزایشی که در چند سال گذشته شاهد آن بودیم و سوء مدیریت و عدم کنترل نرخ ها تجربه ثابت نموده است کاهش قیمتی در کار نیست ، پس با دید باز ، با قیمت کارشناسی شده خرید کنید و به نداهای متفرقه اصلا و ابدا توجه نداشته باشید .

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017