باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/11/23

اسکلت فلزی بهتر است یا بتنی ؟

اسکلت فلزی بهتر است یا بتنی ؟

به نام خدا

 

در این مقاله سعی داریم مختصر اما مفید به این سوال پاسخ دهیم ؛ سازه های بتنی بهترند یا سازه های فلزی ؟

 

به طور کلی فاکتورهای زیادی برای مطلوب ترقی کردن هر یک از این سازه ها وجود دارد ، اما بحث ما در اینجا کیفیت مطلوب هر یک از سازه ها می باشد .

 

می توان گفت سازه های بتنی و فلزی هر یک دارای مزایا و معایبی هستند که دلیل بر برتری نسبت به جنس مقایسه گر می باشد ، قصد دارم در این مقاله این دو سازه را در متغیرهای مختلف مقایسه و بررسی کنم ، با من همراه باشید .

 

زلزله : یکی از اصلی ترین دغدغه های خانواده ها برای خرید و یا حتی اجاره ی یک ملک مستحکم بودن اون ملکه ، زلزله یکی از عوامل محیطیه که ما در ایران خاطره ی خوشی از اون نداریم ، این در صورتیه که کشور ما در منطقه ی زلزله خیزی واقع شده و باید زیر ساخت های مناسبی رو براش فراهم کنیم ، در مورد سازه های بتنی و فلزی باید بگم ، می توانیم هر یک از این سازه ها رو با روش هایی مقاوم کنیم اما به طور کل سازه های بتنی به دلیل دارا بودن حجم زیاد نیروی بیشتری رو متحمل میشه .

 

طول عمر : باید به این نکته توجه کنیم که سازه های بتنی دارای طول عمر می باشد ، و پس از گذران سالیان که به طور مثال و مروج 50 -60 سال می باشد ، دچار آسیب و خراشیدگیدر بافت خود  می گردد ، این در حالی است که فرسودگی در اسکلت های فلزی رابطه ای با طول عمر ندارد .

 

هزینه اسقاط : در مورد سازه های فلزی هزینه ی اسقاط به مراتب کمتر از سازه های بتنی می باشد که این مساله نیز جزء مزیت های اسکلت های فلزی می باشد .

 

آتش سوزی : فلزات به دلیل داشتن نقطه ذوب بی شک دارای آثر پذیری بیشتری در برابر آتش سوزی هستند ، در مقابل سازه هایی با اسکلت بتنی در این مورد مصمون می باشند و اثر کمتری دارند .

 

به طور کلی می توان اظهار کرد سازه های فلزی دارای امکان مونتاژ آسان و سرعت عمل بالا در پروژه دارای یکپارچگی در اصل می باشد و بدلیل اتصال اعضاء تیر و ستون امکان افزودن طبقات نیز برای آن میسر می باشد ...

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017