باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/07/05

علامت های مشکلات در خواب

علامت های مشکلات در خواب

علامت های  مشکلات خواب

 

متخصصین خواب توصیه می کنند که در صورت مشاهده ی هر کدام از علائم زیر به متخصص مراجعه کنید :

 

 • طول کشیدن بیش از 30 دقیقه برای به خواب رفتن به طور منظم
 • بیدار شدن به دفعات متعدد و مشکل برای دوبارع خوابیدن
 • خواب آلودگی مکرر در طول روز ، چرت های متعدد یا به خواب رفتن ناخودآگاه یا در زمان مناسب
 • خر و پف بلند ، خرناس کشیدن ، صدای خفگی یا قطع تنفس به مدت کوتاه در طول خواب مشکلاتی که معمولا توسط همسر و سایر اعضای خانواده گزارش می شود .
 • احساس خزیدن و سوزش در پاها و دست ها ، مخصوصا موقع خوابیدن
 • تکان خوردن ناگهانی دست ها یا پاها در طول خواب که توسط همسر یا دیگران گزارش می شود
 • بیدار شدن با سردرد
 • تجربیات زنده رویا مانند موقع خوابیدن
 • رفتار های غیر عادی در خواب مثل خوابگردی
 • ضعف ناگهانی عضلات موقع عصبانیت ، ترس یا خنده
 • ناتوانی برای تکان دادن خود بعد از بیدار شدن

 

متداول ترین اختلالات خواب

 

بی خوابی

بی خوابی می تواند علامت یک اختلال خواب باشد ، از این رو افرادی که دچار آن هستند نیاز به معاینه و ارزیابی کامل دارند . اما بی خوابی می تواند به نوبه ی خود یک اختلال خواب باشد . در این اختلال به خواب رفتن یا خواب ماندن بسیار دشوار می شود ، کیفیت خواب فرد بسیار ضعیف بوده و بعد از بیدار شدن فرد احساس سرزندگی نخواهد کرد .

 

آپنه ی خواب

این اختلال  خواب موجب خر و پف بلند ، خرناس کشیدن ، صدای خفگی یا قطع تنفس و بیدار شدن ناگهانی می شود ، فرد به طور مکرر در طول خواب تنفس خواب را تا جایی قطع می کند که در خواب او اختلاق ایجاد می شود . این وقفه های تنفسی ذخیره ی اکسیژن فرد را نیز به طور موقت کاهش می دهد ، این افراد معمولا در طول روز احساس خواب آلودگی دارند . آپنه ی خواب می تواند احتمال ابتلا به فشار خون بالا ، سکته و حمله ی قلبی را افزایش دهد .

 

سندرم پای بیقرار

این اختلال تمایل غیر قابل مقاومت برای تکان دادن پاها موقع دراز کشیدن است ، فرد ممکن است همچنین احساس سوزش یا خزیدن یا درد در پاهای خود داشته باشد ، حرکات ناگهانی مکرر پا موجب خواب با کیفیتی پائین می شود .

 

 

 

پاراسومنیا

پاراسومنیا رفتارهای غیر عادی در طول خواب است ، مثل خواب گردی ، حرف زدن در خواب یا وحشت های شبانه که موجب بلند شدن ، نشستن یا داد کشیدن فرد می شود ، در این نوع از پاراسومنیا که اختلال رفتاری حرکت سریع چشم نامیده می شود ، فرد وقتی در مرحله REM حرکت سریع چشم خواب خود قرار دارد معمولا در واکنش به یک رویا به طور غیر ارادی دست های خود را تکان میدهد ، این اختلال خواب معمولا برای مردان مسن تر پیش می آید . همچنین با بیماری پارکینسون نیز در ارتباط است .

 

 

 

 

نارکولپسی یا حمله خواب

علائم اصلی نارکولپسی خواب آلودگی مفرط در طول روز یا حملات خواب پی در پی می باشد که باعث خوابیدن غیر قابل کنترل فرد در طول ساعات روز می شود . برخی افراد همچنین در زمان هیجانات عصبی و احساسی دچار ضعف عضلانی شده و می افتند . برخی افراد دچار نارکولپسی ، فلج خواب را تجربه می کنند که در آن فرد موقع خوابیدن یا بیدار شدن قادر به تکان دادن خود نیست . سایر علائم آن رویاهای زنده یا توهم ها موقع خوابیدن یا بیدار شدن می باشد .

 

 

اگر شما هم مشکل خواب دارید ؟ به دنبال درمان پزشکی باشید

 

اختلالات خواب باید جدی گرفته شوند و برای آن باید به دنبال درمان باشید ، برای بسیاری از این اختلالات مثل سندرم پای بیقرار فرد برای مطرح کردن ان خجالت می کشد اما باید بدانید که تنها نیستید و افراد بسیار دیگری نیز مشکلی شبیه شما دارند .

در مورد خواب آبودگی هم همینطور است . تصور می شد که خواب آلودگی نشانه ی تنبلی و نداشتن انگیزه است اما برخی از بیماران برای بهبود عملکرد خود نیاز به کمک جدی دارند .

 

منبع سایت مردمان

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017