باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/06/07

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

 

جامعه ی مجازی به وسیله تلفن همراه یا موبایل ، تبلت یا آیپدجایی است که به راحتی می شود در آن حضور داشت . این وسائل در این عصر تقریبا همه کار می کنند و علاوه بر تلفن ، دوربین ، کامپیوتر ، حسابدار ، جایی برای بازی و ... نیز هست . اما همین وسیله ی دوست داشتنی که نفس بسیاری از ما به آن وابسته است برای کودکان مضر و مخرب است . متاسفانه خیلی از والدین در مورد این که فرزندان کوچک آن ها گوشی یا تبلت دارد ، با افتخار صحبت می کنند ، کودک 5 یا 6 ساله ای که گوشی هوشمند به دست می گیرد ایا واقعا از محدودیت ها و روش های استفاده آن آگاهی لازم را دارد ؟ ایا پدر و مادر او احساس نمی کنند نباید این وسیله از این سن کم در اختیار او قرار بگیرد ؟

 

البته برخی از والدین برای استفاده از این وسایل برای فرزندان خود محدودیت تعیین می کنند و مثلا فقط دو ساعت این وسایل را در اختیار او قرار می دهند .

 

امابرخی از والدین از این که تا قبل از سن 12 تا 17 سالگی برای فرزند خود این وسایل را تهیه کنند اکراه دارند ، برخی از آنها از این که این وسایل را در اختیار فرزند خود قرار دهند می ترسند زیرا هراس دارند مبادا باعث انحراف او بشود .

 

واقعیت این است که والدین نباید به فرزندان دبستانی یا دوره ی راهنمایی خود این وسایل بدهند ، مخصوصا تلفن همراه ، زیرا با این کار ، این آزادی را به آنها می دهند که وارد شبکه اجتماعی آنلاین شوند ، یا متاسفانه با دوستان نامناسب ارتباط های مخفیانه داشته باشند ، وقتی یک گوشی هوشمند در اختیار یک نوجوان باشد ، او به طور دایم به اینترنت دسترسی دارد و اینترنت نیز با همه خوبی ها ، سایت هایی دارد که برای فرزندان ما به هیچ وجه مناسب نیستند .

 

شاید بهترین سن برای خرید گوشی و این نوع وسایل جدید ارتباطی برای فرزندان ، دوره ی دبیرستان باشد . دختر و پسر در این سن دیگر کودک نیستند و می توانند تا حدی خوب را از بد تشخیص دهند ، البته لازمه این امر آن است که پدر و مادر با ارئه مشورت های دقیق به فرزندشان او را همراهی کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : نشریه کودک

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017