2100 متر باغ ویلا شهرکی در تیسفون شهریار
قیمت: 5/7 میلیارد
شهریار ، تیسفون
620
1200 متر باغ ویلا استخردار ، شهریار
قیمت: 1.5 میلیارد
شهریار ، فردوسیه
612
تاریخ خبر 1396/06/07

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

از چه سنی کودک را وارد دنیای مجازی کنیم ؟

 

جامعه ی مجازی به وسیله تلفن همراه یا موبایل ، تبلت یا آیپدجایی است که به راحتی می شود در آن حضور داشت . این وسائل در این عصر تقریبا همه کار می کنند و علاوه بر تلفن ، دوربین ، کامپیوتر ، حسابدار ، جایی برای بازی و ... نیز هست . اما همین وسیله ی دوست داشتنی که نفس بسیاری از ما به آن وابسته است برای کودکان مضر و مخرب است . متاسفانه خیلی از والدین در مورد این که فرزندان کوچک آن ها گوشی یا تبلت دارد ، با افتخار صحبت می کنند ، کودک 5 یا 6 ساله ای که گوشی هوشمند به دست می گیرد ایا واقعا از محدودیت ها و روش های استفاده آن آگاهی لازم را دارد ؟ ایا پدر و مادر او احساس نمی کنند نباید این وسیله از این سن کم در اختیار او قرار بگیرد ؟

 

البته برخی از والدین برای استفاده از این وسایل برای فرزندان خود محدودیت تعیین می کنند و مثلا فقط دو ساعت این وسایل را در اختیار او قرار می دهند .

 

امابرخی از والدین از این که تا قبل از سن 12 تا 17 سالگی برای فرزند خود این وسایل را تهیه کنند اکراه دارند ، برخی از آنها از این که این وسایل را در اختیار فرزند خود قرار دهند می ترسند زیرا هراس دارند مبادا باعث انحراف او بشود .

 

واقعیت این است که والدین نباید به فرزندان دبستانی یا دوره ی راهنمایی خود این وسایل بدهند ، مخصوصا تلفن همراه ، زیرا با این کار ، این آزادی را به آنها می دهند که وارد شبکه اجتماعی آنلاین شوند ، یا متاسفانه با دوستان نامناسب ارتباط های مخفیانه داشته باشند ، وقتی یک گوشی هوشمند در اختیار یک نوجوان باشد ، او به طور دایم به اینترنت دسترسی دارد و اینترنت نیز با همه خوبی ها ، سایت هایی دارد که برای فرزندان ما به هیچ وجه مناسب نیستند .

 

شاید بهترین سن برای خرید گوشی و این نوع وسایل جدید ارتباطی برای فرزندان ، دوره ی دبیرستان باشد . دختر و پسر در این سن دیگر کودک نیستند و می توانند تا حدی خوب را از بد تشخیص دهند ، البته لازمه این امر آن است که پدر و مادر با ارئه مشورت های دقیق به فرزندشان او را همراهی کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : نشریه کودک

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

-

1397/01/12

" ریشه 13 بدر چیست رسوم سیزده بدر چیست معنی واژه ی 13 بدر چیست "

-

1397/01/07

" نوروز باشید که ایام شمائید ... "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017