باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/06/03

روانشناسی انتخاب رنگ ها برای ویلا

روانشناسی انتخاب رنگ ها برای ویلا

به نام هستی بخش مهربان

 

در این مقاله قصد داریم ، تا شما عزیزان را با اصول اساسی رنگ آمیزی منازل مسکونی و روانشناسی رنگ ها آشنا کنیم ، به طور کلی می توان رنگ ها را به دو دسته گرم و سرد تقسیم کرد ، به طور کلی رنگ های گرم احساس شور و نشاط را به بیننده متبادر می کند و رنگ های سرد ، احساس آرامی و سکوت را ، اگر تا کنون دقت کرده باشید ، خواهید دید که در رستوران ها از رنگ قرمز بسیار استفاده می شود ، و این به دلیل آن است که در مشتری احساس هیجان بیشتری ایجاد شود تا بیشتر غذا بخورد ، همینطور در انتخاب رنگ اتاق عمل از رنگ های آرامش بخش در تنالیته آبی و بنفش استفاده می شود ، به این دلیل که بیمار در این مکان تنها به " آرامش " نیاز دارد .

 

بدون شک بعد از دانستن این موضوع باید اصولی برخورد کنیم ، به طور مثال اگر تمایل به رنگ آمیزی اتاق کودک دارید رنگ هایی با زمینه های گرم را انتخاب کنید ، مثل صورتی یا تنالیته ی آن .

اتاق خواب :

از آنجایی که اتاق خواب محلی برای استراحت می باشد ، استفاده از رنگ های گرم و هیجانی اصلا توصیه نمی شود ، باید از رنگ هایی استفاده کرد تا پیام آرامش را برسانند ، مثل سبز ، آبی و تنالیته ی این ها .

 

آشپزخانه :

اگر به خلقت خوردنی ها توجه کنید به زودی درمیابید که خالق زیبایی ها تمامی خوردنی ها را رنگین آفریده  ، اگر آشپزخانه ای با دیوارهای سفید دارید ، حتما از لوازمی با رنگ های هیجان آور ( مثل : زرد و نارنجی و قرمز ) استفاده کنید و یا برعکس .

 

پذیرایی ( حال ) :

در انتخاب رنگ پذیرایی کمی سلیقه ها متفاوت می باشد ، اما دوست کارشناسی اذعان کردند : باید در پذیرایی هارمونی از رنگ را بوجود آورد ، به طور مثال اگر دیوارهایی با رنگ خاکستری (سرد ) داریم بهتر است از لوازمی با رنگ های گرم استفاده کنیم تا از انرژی فضا کاسته نشود به طور مثال می توانیم چند کوسن با رنگ نارنجی به میط اضافه کنیم، یا می توانیم یک دیوار را به رنگ نارنجی رنگ کنیم ، به این صورت سردی و کمبود انرژی پذیرایی هم از بین میرود .

 

نکته : باید حدالمقدور سعی شود چیدمان به صورتی انجام گیرد که هر سه رنگ اصلی در آن حضور داشته باشد ، و این به دلیل آن است که ؛زمانی چشم انسان ترکیب را کامل می بیند که سه رنگ اصلی در آن حضور داشته باشد .

سه رنگ اصلی عبارتند از : قرمز ، زرد ، آبی

رنگ های ترکیبی : آبی و نارنجی - قرمز و سبز - زرد و بنفش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017