باغ ویلا 950 متری فول فرنیش در کردزار
قیمت: 4 میلیارد
کردزار
691
1500 متر باغ ویلای لوکس واقع در کردزار
قیمت: 9 میلیارد
کردزار
688
تاریخ خبر 1396/05/26

کاهش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها در سال 97

کاهش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها در سال 97

به نام خدا

 

موضوع مقاله: مسکن ، فراز و فرودهای بازار مسکن ، اقدامات و روند کنونی و تاثیر بازار فعلی بر اجاره بها.

 

بعد از انقلاب با توجه به نرخ رشد جمعیت و نرخ تورم و رکود بهای خرید یک واحد مسکونی با نرخی قابل قبول شروع به افزایش داشت ، در زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی طرح ساخت مسکن های ارزان قیمت مطرح شد که با اقبال عمومی نیز روبرو شد ولی با توجه به نبود زیر ساخت های لازم این طرح مورد تایید نماینده های مردم قرار نگرفت ، بعد از دولت آقای خاتمی جناب احمدی نژاد روند هدفمندی یارانه ها را به اجرا دراوردند که با توجه به  نداشتن زیر ساخت های مناسب عواقب جبران ناپذیری برای کشورمان ایران بوجود آورد .

 

افزایش چند صد درصدی قیمت مصالح ساختمانی ، کاهش باورنکردنی کیفیت مصالح ساختمامی و اعطای وام های چندصد میلیاردی به پیمانکاران باعث شد خانه هایی بی کیفیت و نامرغوب با هزینه های گزاف ساخته شود و با وام های کم بهره به مردم کم بزاعت داده شوند ، نقدینگی موجود و افزایش صعودی قیمت خانه باعث شد تا مردم از ترس افزایش بیشتر قیمت مسکن شروع به خرید ملک کنند .

 

بعد از دوره 8 ساله جناب احمدی نژاد ، تیم اقتصادی در دولت آقای روحانی وضعیت مسکن را به ثبات نسبی رساند ، قیمت مسکن در سال های ریاست ایشان با نرخ منطقی رشد داشت و در اواخر دوره 4 ساله ایشان تقریبا به ثبات رسید ، اما تجربه ثابت کرده که مردم ما در شرایط گرانی بهتر خرید می کنند !

 

بانک مرکزی برای بهتر کردن وضع موجود و به گردش دراوردن نقدینگی نهفته در بانک ها طرحی مبنی بر کاهش سود بانکی را در اختیار بانک ها ارائه داد که تعدادی از بانک ها با این طرح موافقت کردند و در تیر ماه 1396 سود بانکی خود را کاهش دادند ، امید است که طرح مزبور بتواند چرخ های اقتصاد کشور را تا حدی حرکت دهد .

 

 

بانک هایی که طرح کاهش سود بانکی را اجرا کردند .

 

جزئیات نرخ سود بانک ها در طرح اخیر بانک مرکزی ( منبع فارس نیوز )

 

 

بازار فعلی برای مالکین خوش آیند است ، به دلیل اینکه خرید و فروش بسیار کم می باشد ، از این رو مالکین ملک خود را مرکزی برای تولید پول می انگارند و به همین دلیل اجاره های بسیار گزافی را از مستاجرین دریافت می کنند.

 

 

لازم به ذکر است در پایان این مقاله اذعان کنیم ، سرمایه گذاری در امر باغ وباغچه در شهریار حتی در این بازار کم رونق نیز عاقلانه و پربازده است .

 

#باغ ویلا

#باغ و باغچه

#مسکن

#قیمت مسکن

 

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

-

1398/04/24

" برای خرید یک ملک اولین قدم مراجعه به یک بنگاه مشاور املاک است. در این سالها تعداد مشاورین املاک سر به فلک کشیده. اما آیا تمام آنها معتبر هستند ؟ "

-

1398/04/18

" حتما تا به حال پیش آمده که مبلغی را به عنوان پس انداز یا سرمایه ذخیره کنید. با توجه به نوسانات ارزش ریال در این مدت اخیر چه راه حل‌هایی می‌تواند برای حفظ سرمایه شما مناسب تر باشد ؟ "

-

1397/06/08

" در بازار افسار گسیخته ی کنونی امروز خرید کنیم یا فردا ؟ "

-

1397/02/16

" همه اطلاعاتی که در مورد شهرک ویلایی تیسفون نیاز دارید . "

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق املاک حکمت و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017